Tematyka

 • Słowem wstępu

                                

  Drogi Pisarzu, Czytelniku, Człowieku Literatury,

  jest nam niezmiernie miło powitać Cię na platformie Warsztatu Pisarza. Moduł, w którym się znajdujesz, został przygotowany specjalnie z myślą o wydarzeniu zainicjowanym i przygotowanym przez Magazyn Biały Kruk i Warsztat Pisarza. Webinar, który zorganizowaliśmy, to wynik współpracy naszych marek, której celem jest budowanie aktywnej, zaangażowanej społeczności fanów dobrej literatury. 

  Ścieżki Białego Kruka i Warsztatu Pisarza przecinają się coraz częściej, w związku z tym liczymy, że już wkrótce będziemy mogli zaproponować Wam więcej wspólnych aktywności. W dużej mierze będzie to podyktowane stopniem Waszego zaangażowania i zainteresowania wspólnym poznawaniem rzemiosła i sztuki słowa pisanego. 

  Struktura utworów prozatorskich to niemal 3-godzinny webinar, podczas którego opowiedzieliśmy o szkielecie, o tym, co stoi u podstawy każdego utworu epickiego, a co wpływa na dalsze wypełnianie formą i treścią kart powieści, opowiadania, noweli. Z uwagi na profil Magazynu Biały Kruk, podczas wydarzenia nie zabrakło odniesień do literatury fantastycznej, jednak zagadnienia warsztatowe, które omawialiśmy, mają identyczne odniesienie także do pozostałych gatunków i odmian gatunkowych, tworzących szeroko rozumianą epikę.

  Webinar odbył się 10. czerwca 2022 roku. Jeśli nie mogłeś być z nami na żywo, zachęcamy do jego obejrzenia z nagrania archiwalnego, dostępnego poniżej.

  By przejść do nagrania, kliknij ikonkę odtwarzacza.

  Jednocześnie zachęcamy też do dzielenia się opiniami oraz do dyskusji w temacie, który stanowi przedmiot webinaru; przygotowaliśmy dla Was do tego specjalne forum dyskusyjne, także dostępne poniżej: jeśli wcześniej rejestrowaliście się na webinar i posiadacie konto na naszej platformie, to zachęcamy do korzystania z ww. forum. Prosimy o przestrzeganie zasad netykiety. Wasze wypowiedzi na forum pozwolą nam w przyszłości przygotowywać i proponować kolejne wydarzenia.

  Pozdrawiamy

  Warsztat Pisarza i Magazyn Biały Kruk

  • Nagranie archiwalne i forum